Wall Street nadal w dół

MD
opublikowano: 08-02-2010, 15:45

Amerykańskie rynki akcji rozpoczęły sesje spadkami indeksów. Dow Jones znów zszedł poniżej 10.000 pkt. Przecenione akcje i  brak złych wiadomości z Europy nie zachęciły inwestorów do zakupów.

W piątek indeksy odbiły dopiero w końcówce sesji. Dow Jones był wówczas poniżej 10.000 pkt. Mimo wzrostów w końcówce handlu wszystkie trzy główne indeksy tracą wciąż po ok. 7 proc. w stosunku do tegorocznych maksimów, ustanowionych 19 stycznia. Dow Jones, S&P500 i Nasdaq kończyły spadkiem już cztery kolejne tygodnie. W przypadku dwóch pierwszych indeksów nie zdarzyło się to od lipca ubiegłego roku. W przypadku Nasdaq - od marca. Nastroje nie poprawiły się mimo iż Timothy Geithner, szef Departamentu Skarbu, zapewnił, że drugiego dna recesji nie będzie i USA nie stracą swojego najwyższego ratingu kredytowego.

Spośród blue chipów ze średniej Dow Jones na początku sesji taniały m.in. Alcoa, IBM i Intel. Drożał Home Depot, którego rekomendację podwyższył Morgan Stanley. Wyraźnie idzie w górę kurs CIT. Spółka finansowa, która w grudniu „wyszła z bankructwa”, zatrudniła na stanowisku prezesa Johna Thaina, byłego szefa Merrill Lynch. Mocno drożeje także Motorola, o której Barron’s napisał, że ma 40 proc. potencjał wzrostu.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD

Polecane