Wall Street odpocznie po wzrostach

MWIE, Money.cnn.com
opublikowano: 17-02-2011, 13:40

Nowojorska giełda odreagowuje w  przedsesyjnym handlu wczorajsze wzrosty, a inwestorzy zajmowali pozycje przed kluczowymi raportami makro.

Na ponad dwie godziny przed rozpoczęciem handlu kontrakty na S&P 500 i Nasdaq tanieją o około 0,1 proc., a futures na Dow Jonesa tracą jedynie minimalnie.

Przed dzwonkiem na otwarcie inwestorzy poznają raport o inflacji konsumentów oraz dane o nowych wnioskach o zasiłek dla bezrobotnych. Oczekuje się, że w ujęciu zannualizowanym tych drugich było 400 tys., po tym, jak tydzień wcześniej ich liczba spadła do 383 tys., poziomu najniższego od dwóch i pół roku. Po otwarciu odczyt koniunktury w przemyśle rejonu Filadelfii poda tamtejszy oddział Fed.

W pierwszych minutach handlu spodziewać się można znacznego zainteresowania akcjami Intuit. Przed dzwonkiem producent oprogramowania opublikuje raport kwartalny. O 6 proc. tanieją papiery zajmującej się przechowywaniem, zarządzaniem i ochroną danych spółki NetApp. Zysk netto w zakończonym kwartale wzrósł o 60 proc. w stosunku do tego samego okresu poprzedniego roku, co jednak nie zdołało zadowolić inwestorów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MWIE, Money.cnn.com

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Wall Street odpocznie po wzrostach