Wall Street odpoczywa po rajdzie

Główne indeksy giełdy nowojorskiej lekko korygują się w środowym handlu, po tym jak dzień wcześniej S&P500 znalazł się najwyżej od ośmiu tygodni.

Sesja za oceanem przebiega w spokojnych nastrojach. Na półmetku handlu S&P500 oraz Dow Jones solidarnie tracą po 0,1 proc., a Nasdaq utrzymuje się na 0,3-procentowym minusie. We wtorek trzy główne indeksy z impetem wyszły na nowe maksima odbicia, po tym jak wskaźnik koniunktury w amerykańskim przemyśle za luty wypadł lepiej od oczekiwań. Na większą korektę nie pozwala kontynuacja zwyżek cen ropy. Notowania odmiany brent dotknęły dwumiesięcznego maksimum, nawet pomimo kolejnego historycznego rekordu zapasów surowca w USA.

- Wczoraj obserwowaliśmy wybicie ponad istotne które terminowe poziomy oporu, więc wyhamowanie zwyżek nie jest niczym niespodziewanym. Najważniejsze będzie to, czy dane z gospodarki będą nadal się poprawiały i jak to wpłynie na decyzje Fedu. Znów wracają spekulacje o szybszych podwyżkach stóp procentowych – komentował w wypowiedzi dla Bloomberga Joe Bell, analityk firmy doradczej Schaeffer’s Investment Research.

Traderzy z rynku kontraktów na stopy procentowe ponownie uwzględniają w cenach podwyżki stóp. Prawdopodobieństwo podwyżki w pierwszym półroczu oceniono na 43 proc., w porównaniu z 26 proc. przed tygodniem.  Kupujący przeważali tymczasem w Europie. Frankfurcki DAX zyskał 0,6 proc., paryski CAC40 wzrósł o 0,4 proc., a warszawski WIG zakończył sesję 0,1 proc. nad kreską.

Wall Street
Bloomberg
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski

Polecane