Wall Street odrabia straty

MD
opublikowano: 01-02-2010, 16:28

Indeksy amerykańskich giełd rosną. Inwestorzy mają nadzieję, że po trzech tygodniach spadków w styczniu bilans lutego będzie dodatni.

Optymizm inwestorów podtrzymały publikowane w poniedziałek dane makro. Dochody osobiste wzrosły w grudniu po raz szósty z rzędu i mocniej niż oczekiwano. Wydatki konsumentów nie wzrosły wprawdzie tak jak oczekiwano, ale minięcie się rzeczywistości z prognozami było minimalne, poza tym był to już trzeci kolejny wzrost wydatków. Pozytywnym impulsem okazał się także lepszy od prognoz styczniowy wskaźnik aktywności przemysłu przetwórczego. Spośród informacji przekazywanych przez spółki największe wrażenie zrobił raport kwartalny Exxon Mobil. Choć zysk największego na świecie koncernu naftowego spadł w ostatnich trzech miesiącach 2009 roku o 23 proc. i tak okazał się wyższy od prognozowanego przez analityków. Po pierwszej godzinie sesji rosła wartość indeksów wszystkich 10 głównych segmentów S&P500. Najmocniej drożały spółki z sektora energii (2,3 proc.), potem spółki materiałowe (1,7 proc.), technologiczne i finansowe (po 0,9 proc.). Najsłabiej wypadły na początku sesji spółki ochrony zdrowia i użyteczności publicznej, których indeksy rosły o 0,2 proc.

MD 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD

Polecane