Czytasz dzięki

Wall Street płasko, ropa znowu w dół

W handlu na giełdzie nowojorskiej nastroje są spokojne, pomimo pogłębienia przeceny ropy naftowej.

Poniedziałkowa sesja na giełdzie nowojorskiej przebiega pod znakiem stabilizacji pod piątkowymi szczytami. Po blisko godzinie handlu S&P500 oraz Dow Jones tracą po około 0,1 proc., a Nasdaq utrzymuje się 0,1 proc. nad kreską. Tym samym główny wskaźnik zachowuje szanse na przedłużenie serii siedmiu tygodniowych zwyżek z rzędu, nawet mimo zejścia notowań ropy brent w poniedziałkowym handlu na pięcioletnie minimum (-2,3 proc.).

- Należy spodziewać się presji podaży, ale to na razie nic groźnego – komentował w wypowiedzi dla agencji Bloomberg Robert Pavlik, główny strateg rynkowy firmy inwestycyjnej Banyan Partners.

Sprzedający przeważają także w Europie. Frankfurcki DAX zniżkuje o 0,3 proc., podobnie jak warszawski WIG30. Londyński FTSE100 traci tymczasem 0,8 proc. Na rynku amerykańskim uwagę przykuwa przecena akcji McDonalds. Sprzedaż w restauracjach otwartych od co najmniej 13 miesięcy rosła słabiej niż oczekiwali analitycy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski

Polecane