Wall Street pod presją "kwartałek"

WST
opublikowano: 12-01-2009, 15:36

Otwierająca nowy tydzień sesja na  amerykańskich giełdach zaczęła się od spadków.

Przy braku danych makro w centrum uwagi znajdować się będą głównie akcje spółek prezentujących wyniki za ostatni kwartał minionego roku.

W gronie największych blue chipów, tradycyjnie już, jako pierwszy „pochwali się” swoimi osiągnięciami Alcoa. Analitycy nie tryskają optymizmem. Spodziewają się, że niskie ceny surowców doprowadziły do znacznego pogorszenia się kondycji największego w Stanach Zjednoczonych producenta aluminium. Potwierdzają to zresztą ubiegłotygodniowe doniesienia ze spółki, która zapowiedziała sięgającą 13-proc. redukcję zatrudnienia i cięcia w wydatkach kapitałowych.

Obawy, które prawdopodobnie znajdą potwierdzenie w rzeczywistości, raport zostanie przedstawiony zaraz po zamknięciu sesji, znalazły już odzwierciedlenie w ocenach analityków. Specjaliści z Deutsche Banku obniżyli rekomendację dla walorów Alcoa z „trzymaj” do „sprzedaj”.

Spore zainteresowanie towarzyszy wymianie papierów banków Citigroup i Morgan Stanley. Instytucje opublikowały projekt fuzji swoich departamentów brokerskich dla klientów detalicznych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WST

Polecane