Wall Street przerywa złą passę

MWIE, Bloomberg
opublikowano: 2011-04-13 16:02

Główne indeksy giełdy nowojorskiej rozpoczęły dzień od wzrostów po tym, jak pięć ostatnich sesji zakończyło się spadkami indeksów.

- Rynek bierze oddech po serii spadków. Oczekujemy dobrych danych makro, a to powinno znaleźć odzwierciedlenie w wynikach spółek – komentował Clemence Bounaix z paryskiego KBL Richelieu Gestion.

Po kilkunastu minutach handlu S&P 500 zwyżkuje o 1/3 proc., Dow Jones rośnie o 0,4 proc., a najwięcej, 2/3 proc. zyskuje Nasdaq.

Nastroje inwestorów poprawiły wyniki banku JPMorgan Chase, którego zysk był rekordowy już drugi kwartał z rzędu. W pierwszych transakcjach papiery banku zyskały ponad 1 proc. po tym, jak poinformowano, że zysk na akcję sięgnął 1,28 USD, podczas gdy rynek spodziewał się wyniku na poziomie 1,15 USD.

Inwestorów do zakupów nie zniechęciło spowolnienie dynamiki sprzedaży detalicznej w USA. W marcu sprzedaż zwiększyła się w stosunku do lutego o 0,4 proc., podczas gdy w lutym przyrost wyniósł 1,1 proc.

O blisko 1 proc. zwyżkuje kurs Pfizera. Spółka otrzymała zgodę na sprzedawanie leku na rzadką odmianę raka.