Wall Street rośnie dzięki Grecji i Fed

opublikowano: 16-06-2015, 22:09

Wtorkowa sesja zakończyła się wzrostami głównych indeksów na Wall Street. Przeważyły nastroje optymizmu w związku z szansami na porozumienie Grecji z wierzycielami oraz w oczekiwaniu na wynik dwudniowego posiedzenia Rezerwy Federalnej.

Indeks DJ IA zyskiwał na zamknięciu 0,63 proc. wskaźnik szerokiego rynku S&P500 zwyżkował o 0,56 proc. zaś   Nasdaq rósł o 0,52 proc.

Bloomberg

Notowania Aetna i UnitedHealth Group rosły ponad 2 proc. na fali spekulacji o fuzjach w branży ubezpieczeń zdrowotnych. Microsoft Corp. i Oracle Corp. zyskały ponad 1 proc. United Rentals tymczasem straciły 2,4 proc. na wieść o obniżeniu rekomendacji przez analityków.

- Choć nikt nie oczekuje żadnych przełomowych decyzji ze strony Fedu, to i tak pozostanie on w centrum uwagi. Istotne pozostanie także to, co dzieje się w związku z Grecją – zauważał w wypowiedzi dla Bloomberga Bruce Bittles, główny strateg inwestycyjny banku Robert W. Baird.

Inwestorzy czekają na postępy w negocjacjach w sprawie greckiego długu, po tym jak Ateny zasygnalizowały, że nie pójdą na dalsze ustępstwa, by uzyskać pomoc konieczną do uchronienia kraju przed bankructwem. Tymczasem , kanclerz Niemiec Angela Merkel przyjęła bardziej koncyliacyjny ton, mówiąc, że „uczyni wszystko co możliwe, by utrzymać Grecję w strefie euro”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Polecane