Wall Street ruszyła w czerwieni

PAL, MarketWatch
opublikowano: 26-10-2010, 15:53

Pod znakiem podaży upłynęły pierwsze minuty wtorkowego handlu na Wall Street. Być może inwestorzy muszą – tak jak to  zapowiadały kontrakty na główne indeksy – odpocząć po poniedziałkowych wzrostach.

Nastrojów na Wall Street nie poprawiła publikacja indeksu Case-Schillera, która nastąpiła na pół godziny przed sesją i która wykazała, że ceny w 20 metropoliach USA wzrosły w sierpniu o 1,2 proc. w porównaniu z oczekiwaniami na poziomie 2 proc.

W pierwszych minutach handlu na Wall Street drożeją lekko akcje Forda, który dziś przed sesją opublikował wyniki finansowe. Zysk netto koncernu motoryzacyjnego wzrósł w III kwartale o 71 proc., do 1,7 mld USD. W przeliczeniu na akcję oznacza to 43 centy zysku. Z kolei przychody spółki spadły do 29 mld USD z 30,3 mld. Analitycy z Wall Street spodziewali się średnio: 36 centów na akcję i przychodów na poziomie 27,9 mld USD.

Na razie jednak na wtorkowej sesji przeważają spadki. Po publikacji wyników o ponad 6 proc. zniżkują akcje Cummins oraz papiery U.S. Steel, który wykazał kwartalną stratę. W indeksie S&P500 najwięcej tracą akcje Lexmarka, którego kurs zniżkuje o ponad 13 proc. Spółka podała wyniki sprzedaży w III kwartale gorsze od prognoz i poinformowała, że na początku przyszłego roku zmieni się jej szef.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAL, MarketWatch

Polecane