Wall Street szósty tydzień w górę

MD
opublikowano: 17-04-2009, 22:40

Na zamknięciu piątkowej sesji Dow Jones rósł o mniej niż 0,1 proc. Nasdaq zyskał niespełnia 0,2 proc., ale ustanowił nowe tegoroczne maksimum. Wartość S&P500 zwiększyła się o 0,5 proc., a  w całym tygodniu indeks zyskał 1,5 proc.  

S&P500 wzrósł już szósty tydzień z rzędu. Tak długiej serii nie notowano od dwóch lat. W piątek zachętą do kupowania akcji były lepsze niż oczekiwano wyniki kwartalne blue chipów: General Electric i Citigroup, choć tylko ten pierwszy zakończył sesję wzrostem. Dodatkowo pozytywnym sygnałem była wiadomość o wzrośnie wskaźnika nastrojów konsumentów do najwyższego poziomu od września ubiegłego roku, kiedy zaczęły się one pogarszać po głośnym bankructwie Lehman Brothers.

Mocno drożały akcje BB&T, jednego z największych banków pod względem posiadanych depozytów. Jego kwartalny zysk okazał się o ponad 60 proc. wyższy niż oczekiwano, a zarząd w komentarzu do wyników zasygnalizował stabilizowanie się sytuacji na rynku nieruchomości mieszkaniowych. W górę poszły także notowania Bank of America i Wells Fargo. Na rynku technologicznym lekko zdrożały akcje Google mimo iż właściciel najpopularniejszej na świecie wyszukiwarki internetowej poinformował w raporcie kwartalnym o malejącej dynamice wzrostu zysków i przychodów. Spadły notowania Intela i AMD, czemu sprzyjała wiadomość o 76 proc. spadku w marcu zamówień na maszyny i urządzenia wykorzystywane w fabrykach chipów. Notowania Texas Instruments i Micron Technology jednak wzrosły. Rynek mocno przecenił akcje General Motors. Prezes koncernu poinformował w piątek, że jego bankructwo jest prawdopodobne, choć inne rozwiązania prowadzące do restrukturyzacji spółki nadal nie są wykluczone.
 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Wall Street szósty tydzień w górę