Wall Street szykuje się do decydującej batalii

WST
30-12-2011, 13:38

Ostatnia w tym roku sesja na amerykańskich giełdach może mieć nerwowy przebieg. Będzie jednak decydująca dla indeksów, które walczą o utrzymanie dodatniej (choć niewielkiej) zmiany w przeciągu całego roku.

Niepewność rynku co do przebiegu piątkowych notowań potwierdza falująca wycena kontraktów terminowych na indeksy. W dzisiejszym kalendarium brakuje publikacji danych makro, więc gracze zdani będą wyłącznie na doniesienia ze spółek i spekulacje gospodarcze.

Obawy wzbudził poranny odczyt wskaźnika PMI dla przemysłu w Chinach. Co prawda jego wartość wzrosła nieznacznie w grudniu w stosunku do listopada, jednak utrzymała się drugi miesiąc z rzędu poniżej poziomu 50 pkt, odgradzającego rozwój od recesji.

W przedsesyjnym handlu na parkiecie we Frankfurcie tanieją papiery Home Depot. Agencja Fitch obniżyła rating długoterminowego zadłużenia rywalowi, spółce Sears Holding. Zniżkuje też kurs walorów Boeinga. Dyrektor generalny amerykańskiego koncernu powiedział, że światowy przemysł lotniczy przechodzi restrukturyzację, która doprowadzi do konieczności podziału rynku z mniejszymi graczami.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WST

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Wall Street szykuje się do decydującej batalii