Wall Street szykuje się do świąt

MWIE, Bloomberg
opublikowano: 23-12-2010, 13:47

Inwestorzy przystąpią do czwartkowego handlu w świątecznych nastrojach, a zmiany głównych indeksów są na razie symboliczne.

Na dwie godziny przed rozpoczęciem handlu kontrakty na S&P 500 i Dow Jonesa oscylują wokół wczorajszego zamknięcia, a futures na Nasdaq zniżkują o 0,2 proc.

- Inwestorzy zamykają księgi rachunkowe i to samo robią ze swoimi pozycjami,  więc nie powinno się z zachowania rynku wyciągać daleko idących wniosków – komentował Ricciardo Ricciardelli, dyrektor zarządzający Unifortune Asset Management.

Handel może ożywić się jednak, kiedy na rynek spłyną kluczowe dane makro. Analitycy spodziewają się, że w zeszłym tygodniu wnioski o zasiłek dla bezrobotnych w ujęciu zaanualizowanym złożyło 420 tys. Amerykanów. Wydatki konsumpcyjne powinny wzrosnąć w listopadzie o 0,5 proc., a zamówienia na dobra trwałego użytku z wyłączeniem środków transportu mogły się zwiększyć o 1,8 proc. Po dzwonku na otwarcie na rynek spłynie także odczyt nastrojów konsumentów oraz sprzedaży nowych domów.

O 5 proc. w handlu w Niemczech rośnie kurs Bed Bath & Beyond. Dystrybutor wyposażenia domu podał, że w całym roku zarobi na akcję przynajmniej 2,86 USD, o 5 centów więcej, niż oczekiwali analitycy. Spółka wyda również 2 mld USD na skup własnych akcji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MWIE, Bloomberg

Polecane