Wall Street tuż pod rekordem

Notowania amerykańskich akcji wahają się w czwartek, po tym jak inwestorów zawiodły dane z rynku pracy, a EBC zapowiedział kroki zmierzające do wsparcia gospodarki.

fot. Bloomberg
Zobacz więcej

fot. Bloomberg

Po półtorej godziny handlu S&P500 oraz Dow Jones tracą po 0,1 proc., a notowania technologicznego indeksu Nasdaq utrzymują się na 0,3-procentowym minusie. Jeszcze w środę indeks S&P500 znajdował się najwyżej w historii, a Dow Jonesowi do tej sztuki brakowało setnych części proc. W ubiegłym tygodniu w amerykańskich urzędach pracy stawiło się 326 tys. bezrobotnych, co wypadło nieco gorzej od oczekiwań ekonomistów. Nieco słabszy od prognoz był także odczyt koniunktury w sektorze przemysłowym USA. Tymczasem jutro kluczowe dane z rynku pracy, które napłyną w rządowym raporcie za

- Ludzie są nieco bardziej ostrożni. W miarę jak zbliżamy się do raportu z rynku pracy, coraz bardziej dominuje postawa wyczekująca – komentował dla Bloomberga Robert Pavlik, główny strateg rynkowy towarzystwa Banyan Partners.

O 2,5 proc. idą do góry notowania Google. Spółka wyemitowała 330 mln akcji pozbawionych prawa głosu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Wall Street tuż pod rekordem