Wall Street utrzymała wzrosty

PAL
opublikowano: 12-06-2009, 22:09

Piątkowa sesja w USA nie należała do tak spektakularnych jak czwartkowa, ale nie można jej zarzucić marazmu. Od początku handlu rynek wyczekiwał publikacji Uniwersytetu Michigan nt. nastrojów konsumenckich w czerwcu. Informacja podana pół godziny po rozpoczęciu handlu i  gorsza niż przypuszczali analitycy pogorszyła nastroje inwestorów, nie tak bardzo jednak, jak można by spodziewać się w sytuacji braku innych danych.

Rynek w piątek żył transakcją BlackRock, która po przejęciu inwestycyjnej części brytyjskiego Barclaysa za 13,5 mld USD stała się największym zarządzającym w USA (2,7 bln USD). Druga informacja, której nie sposób było przeoczyć, nadeszła z sektora ubezpieczeń. Hartford Financial Services ogłosił, że musi partycypować w amerykańskim programie pomocowym dla branży finansowej. Kurs spółki spadł o ponad 8 proc.

Ponad 6,5 proc. straciły papiery National Semiconductor. Spadek kursu był pokłosiem czwartkowej publikacji kwartalnych wyników finansowych. Spółka poinformowała o stracie w IV kwartale 63,7 mln USD, tj. 28 centów na akcję, w porównaniu z 83,2 mln USD (34 centy na papier) zysku w analogicznym okresie poprzedniego roku. Przychody ze sprzedaży producenta za I kw. br. spadły do 280,8 mln USD z 462 mln USD przed rokiem. Dobrych wyników za rok fiskalny 2010 spodziewa się natomiast Symantec. Inwestorzy nagrodzili zapowiedzi spółki ponad 2,6-proc. zwyżką kursu.

Prawie 4 proc. zyskały papiery Best Buy. Sieć sprzedaży elektronicznej prognozuje kwartalny spadek zysku na akcję do 34 centów z 43 centów rok wcześniej, co pokrywałoby się z prognozami analityków, a także wzrostu przychodów ze sprzedaży do 20,4 mld USD z poprzednich 9 mld. Inna sieć sprzedaży, Wal-Mart, zyskał ok. 0,75 proc.

Rosły o ponad 5,5 proc. papiery TNS. Była to kontynuacja czwartkowych wzrostów, których bezpośrednią przyczyną było podniesienie rekomendacji dla papierów spółki przez analityków Raymond James do „kupuj” oraz podwyższenie ceny docelowej w perspektywie rocznej do 27 USD z 24 USD.

S&P 500 Index wzrósł w piątek o 0,14 proc. i 1,31 pkt, do 946,20. Nasdaq Composite oddał 3,57 pkt (0,19 proc., do 1 858,8 pkt), a Dow Industrials wzrósł o 28,49 pkt (+0,32 proc., do 8 799,4 pkt).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAL

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / Wall Street utrzymała wzrosty