Wall Street w napięciu czeka na decyzję Fed

Przemysław Barankiewicz, Paweł Kubisiak
opublikowano: 26-03-2002, 00:00

Amerykańskie giełdy zakończyły pierwszą w przedświątecznym tygodniu sesję przeceną głównych indeksów. Na rynku nasiliły się obawy o rychłą podwyżkę stóp procentowych, którą może wprowadzić Fed. Inwestorzy uważają też, iż że obecna wycena akcji nie jest adekwatna do wyników spółek.

Wyprzedaż rozpoczęli posiadacze akcji spółek energetycznych i paliwowych, na czele z Exxon Mobil. Za spadkami stały kolejne wahania cen ropy i obawy o konflikt militarny z Irakiem. Atmosferę schłodził Schroder Salomon Smith Barney obniżając rekomendacje i wyceny dla ponad dwudziestu spółek z sektora naftowego. Drugą sesję z rzędu straciła na wartości sieć fast-foodów Mc Donald’s, po informacji o spadku zysków. W dół poszła wycena koncernu tytoniowego Philip Morris, który musi zapłacić ponad 150 mln USD rodzinie zmarłej na raka kobiety.

Na rynku nowych technologii spadkom przewodził operator telekomunikacyjny WorldCom.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemysław Barankiewicz, Paweł Kubisiak

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Wall Street w napięciu czeka na decyzję Fed