Wall Street w zieleni dzięki danym

opublikowano: 26-02-2013, 22:02

Na amerykańskich indeksach podczas wtorkowej sesji dominowały wzrost, a wszystko za sprawą lepszych od oczekiwań rynku danym z amerykańskiej gospodarki. Po największych od listopada spadkach przyszedł czas na odbicie.

Ostatecznie na zamknięciu p indeks DJ IA zyskał 0,85 proc., wskaźnik S&P500 wzrósł o 0,61 proc., zaś  Nasdaq o 0,44 proc.

Indeksy ruszyły na północ za sprawą zaskakująco dobrym danym z amerykańskiego rynku nieruchomości. Sprzedaż nowych domów w styczniu wzrosła do najwyższego poziomu od lipca 2008 r., co powinno przełożyć się na wyższy wzrost gospodarczy. Ponadto ceny domów w 20 największych metropoliach USA wzrosły w ciągu 12 miesięcy do grudnia najwięcej od ponad sześciu lat, a nastroje amerykańskich konsumentów w lutym okazały się lepsze od prognoz.

Kursy spółek PulteGroup i KB Home rosły ponad 5,2 proc.  za sprawą dobrych danych z rynku nieruchomości. Home Depot  zyskiwał 5,4 proc. Po tym jak spółka zdecydowała się podnieść dywidendę i zatwierdziła skup akcji o wartości 17 mld USD, gdy zysk przebił oczekiwania analityków. Wzrost o ponad 3,5 proc. notowały również akcje sieci domów handlowych Macy’s, gdy spółka opublikowała zaskakująco dobre prognozy zysku.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg
None
None
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KŁ

Polecane