Wall Street wchodzi w korektę

Nowy tydzień na giełdzie nowojorskiej rozpoczął się od zniżek, po tym jak w piątek kupujący wynieśli notowania indeksu S&P500 na nowy rekord.

Po niespełna godzinie handlu S&P500 traci 0,1 proc., Dow Jones zniżkuje o 0,2 proc., a Nasdaq utrzymuje się na 0,4 proc. minusie. Wydarzeniem tygodnia będzie planowane na wtorek i środę posiedzenie twórców amerykańskiej polityki pieniężnej. Po tym jak blokada rządu oraz impas związany z limitem zadłużenia USA zaszkodziły perspektywom wzrostu gospodarczego za oceanem, inwestorzy spodziewają się, że do zmniejszenia skali skupu aktywów dojdzie dopiero na marcowym posiedzeniu Fedu.

- Inwestorzy zapewne będą przyglądać się posiedzeniu z przesadną uwagą – komentował dla Bloomberga Scott Wren, strateg Wells Fargo Advisors.

Tymczasem liczba podpisanych umów  kupna domów na rynku wtórnym niespodziewanie spadła we wrześniu o 5,6 proc. w stosunku do poprzedniego miesiąca. Prawie 4 proc. zyskuje Burger King Worldwide. Przychody spółki za zakończony kwartał, pobiły oczekiwania analityków. Najwyżej od 12 lat znalazły się notowania Bristol-Myers Squibb. Opracowany przez spółkę lek na reumatoidalne zapalenie stawów wykazał w przeprowadzonych badaniach dużą skuteczność.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Wall Street wchodzi w korektę