Wall Street wchodzi w korektę

We wtorkowym handlu na giełdzie nowojorskiej indeks S&P500 schodzi z zanotowanego dzień wcześniej dwumiesięcznego szczytu.

Zobacz więcej

Wall Street Bloomberg

Sesja za oceanem przebiega pod znakiem realizacji zysków z trwającej od blisko miesiąca fali zwyżek. Po ponad dwóch godzinach handlu S&P500 traci 0,8 proc., Dow Jones zniżkuje o 0,5 proc., a Nasdaq utrzymuje się 0,9 proc. pod kreską. Jeśli sprzedający utrzymają przewagę do końca sesji, główny wskaźnik zakończy najdłuższą od pięciu miesięcy serię dziennych zwyżek. Nastroje inwestorów popsuły słabe dane z Chin, gdzie w lutym eksport spadł o jedną czwartą w porównaniu z tym samym miesiącem ubiegłego roku, czego spodziewali się tylko najwięksi pesymiści. Za dobry wynik ciężko uznać także 0,3-procentowy kwartalny spadek japońskiego PKB w trzech ostatnich miesiącach roku, choć był to nieco lepszy od prognoz odczyt.

- Po trzech tygodniach rajdu obserwujemy realizację zysków, do której przyczyniły się niezbyt dobre dane z Azji. Do tej pory w górę rynek ciągnęły zwyżki cen ropy, a dzisiaj brakuje tego bodźca. Do tego część inwestorów wstrzymuje się z decyzjami, na posiedzenia EBC i Fedu – komentował w wypowiedzi dla Bloomberga Heinz-Gerd Sonnenschein, strateg Deutsche Postbanku.

Notowania ropy brent osuwają się z trzymiesięcznego maksimum (-2,4 proc.), a tymczasem traderzy na około 10 proc. ocenili prawdopodobieństwo, że już w przyszłym tygodniu Rezerwa Federalna podniesie stopy procentowe. Korekta nabrała siły także na rynkach europejskich. Frankfurcki DAX oraz paryski CAC40 spadły solidarnie o 0,9 proc. Warszawski WIG zanotował 0,7-procentową zniżkę.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Wall Street wchodzi w korektę