Wall Street wychodzi z zakrętu

MWIE, Bloomberg
opublikowano: 30-03-2011, 14:11

Notowania przedsesyjne wskazują na  kontynuację wczorajszych wzrostów na dzisiejszej sesji.

Na półtorej godziny przed rozpoczęciem handlu kontrakty na Nasdaq zwyżkują o 0,8 proc., a instrumenty oparte na Dow Jonesie oraz S&P 500 drożeję o około pół proc.

Kluczowe dla kierunku, w jakim będzie ewoluował obraz rynku, mogą okazać się dane z rynku pracy publikowane przez agencję ADP. Będą one ostatnim sprawdzianem przed publikowanymi w piątek danymi rządowymi. Analitycy spodziewają się, że w gospodarce amerykańskiej przybyło w marcu 208 tys. miejsc pracy, podczas gdy miesiąc wcześniej przyrost ten sięgnął 217 tys.

- Dane z rynku pracy są zachęcające, a w średnim okresie perspektywy są zachęcające – komentował Charlie de Roeper, odpowiedzialny za dział tradingu w Berkeley Futures Ltd.

O blisko 1 proc. w handlu w Niemczech drożeją akcje Dow Chemical. Prasa podała, że prezes spółki Andrew Liveris zapewne uniknie dochodzenia prokuratorskiego po tym, jak zwrócił 700 tys. USD niewłaściwie zaliczonych jako jego osobiste wydatki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MWIE, Bloomberg

Polecane