Wall Street wystartowała na plusie

WST
opublikowano: 04-03-2010, 15:41

Czwartkowa sesja na amerykańskich giełdach zaczęła się od wzrostu indeksów. Być może byli będą chciały pokazać, że  wczorajszy rozczarowujący finisz był tylko wypadkiem przy pracy.

Przed sesją na parkiet dotarła pierwsza porcja nowych danych makro. Istotny dla giełdy jest przede wszystkim spadek liczby osób po raz pierwszy ubiegających się o zasiłek dla bezrobotnych. Zmniejszyła się ona do 469 tys. pokrywając się z prognozami.

Mniejsze znaczenie mają odczyty o wydajności i jednostkowych kosztach pracy w IV kwartale minionego roku. W pierwszym przypadku wzrosła ona o 6,9 proc. zaś w drugim obniżyły się o 5,9 proc. (prog. -4,4 proc.).

Już w trakcie notowań światło dzienne ujrzą dane z przemysłu o zamówieniach oraz z rynku nieruchomości o podpisanych umowach kupna domów. W obu przypadkach analitycy wykazują optymizm.

Wśród notowanych spółek spadają kwotowania koncernu browarniczego Anheuser-Busch InBev. Deprecjację spowodował niższy niż oczekiwano zysk oraz ostrożna prognoza na 2010 r.

Powodów do zadowolenie nie mają też akcjonariusze AMR. Spółka poinformowała, że w lutym w American Airlines spadły wskaźniki takie jak m.in. przychody na pasażera i zdolności przewozowe. Wzrósł za to wskaźnik obłożenia miejsc.

Dobre wieści dla swoich udziałowców ma za to Wal-Mart Stores. Największy detalista na świecie planuje podniesienie rocznej dywidendy o 11 proc. do 1,21 USD w bieżącym 2011 r. obrachunkowym. Kwota na rok 2010 r. wyniosła 1,09 USD na akcję.

Wpływ na zachowanie inwestorów mają też analitycy weryfikujący swoje rekomendacje. Z neutralnie do kupuj podniesiona została przez UBS ocena walorów koncernu Coca Cola. Ten sam bank podwyższył rekomendację dla Boeinga ze sprzedaj do neutralnie.

Natomiast analitycy Bank of America ML zmienili z neutralnie do kupuj cenzurkę dla giganta medialnego Walt Disney.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WST

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Wall Street wystartowała na plusie