Wall Street znów pod kreską

WST
opublikowano: 06-09-2011, 22:08

Wracając po przedłużonym weekendzie na  giełdowe parkiety, handlujący na Wall Street musieli w jakiś sposób zareagować na silną poniedziałkową przecenę na rynkach akcji. Niestety, nie poszli wbrew trendowi, w efekcie czego oglądaliśmy spadki indeksów.

Jedyną istotną informacją ze sfery makro z amerykańskiej gospodarki był odczyt wskaźnika ISM dla branż poza przemysłowych. Nieoczekiwanie jego wartość wzrosła w sierpniu do 53,3 pkt z 52,70 miesiąc wcześniej. Analitycy tymczasem oczekiwali zniżki do 51 pkt. Cóż z tego, skoro nawet ta dosyć pozytywana przecież informacja nie była znaczącym wsparciem dla strony popytowej.

Inwestorzy swoją uwagę skupiali przede wszystkim na doniesieniach ze Starego Kontynentu gdzie sytuacja finansowa Eurolandu coraz bardziej się gmatwa. Coraz głośniejsze stają się nawoływania do zaprzestania marnotrawienia środków na pomoc dla Grecji, która bardzo opornie wdraża konieczne reformy.

Wśród mocno przecenianych walorów byli w dużej mierze reprezentaci sektora finansowego. To w dalszym ciągu pokłosie „afery” związanej ze sprzedażą papierów wartościowych opartych o kredyty hipoteczne, które naraziły inwestorów na ogromne straty. Tym razem gracze dyskontowali obniżenie rekomendacji kilku czołowych banków przez analityków Nomury. Silnie traciły na wartości m.in. udziały Bank of America i JPMorgan Chase.

Ostatecznie na finiszu sesji indeks Dow Jones IA tracił 0,90 proc. wskaźnik S&P500 zniżkował o 0,74 proc., zaś Nasdaq 0,26 proc. Warto jednak zaznaczyć, że w trakcie sesji wskaźniki traciły dużo, dużo więcej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WST

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy