Walne CD Projektu zdecyduje o nowym programie motywacyjnym

opublikowano: 22-11-2022, 23:32
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Zarząd producenta gier zwołał na 20 grudnia walne zgromadzenie, które zdecyduje m.in. o uchwaleniu programu motywacyjnego na lata 2023-2027 oraz zaniechaniu realizacji programu na lata 2020-2025.

Nowy program ma być realizowany w drodze przyznawania wybranych pracownikom i współpracownikom spółki i spółek z grupy kapitałowej imiennych warrantów subskrypcyjnych, które uprawniać będą do objęcia nie więcej niż 5 mln akcji serii N (obecnie kapitał dzieli się na 100,7 mln walorów).

Program ma się składać z dwóch części: pierwsza (A) ma mieć zawarty warunek lojalności, druga (B) - wyniku. Akcje w pierwszej części mają być obejmowane po nominale, w drugiej - po kursie rynkowym. W obu przypadkach dopuszczone jednak będzie wykorzystanie mechanizmu obniżenia ceny.

W projektach uchwał nie znalazły się szczegółowe zasady i warunki realizacji programu - ma je dookreślić zarząd i zatwierdzić rada nadzorcza. Także zarząd będzie decydował o liczbie przyznawanych uprawnień na poszczególnych etapach, z zastrzeżeniem, że o uprawnieniach dla członków zarządu (im przysługiwać mogą wyłącznie uprawnienia w części B programu) decydować będzie rada nadzorcza.

Walne zdecyduje jednocześnie o zaniechaniu programu motywacyjnego na lata 2020-2025, który już wcześniej zarząd spółki uznawał za de facto demotywujący pracowników. Cena objęcia lub nabycia akcji wynosiła 390,59 lub 371,06 zł. Jak oceniono, prawdopodobnie nie uda się też osiągnąć celów wynikowych programu, od których uzależnione było przyznanie uprawnień. Zakładał on wypracowanie w latach 2020-2025 co najmniej 10 mld zł skonsolidowanego zysku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane