Waluta Hongkongu przerwała spadkową serię

opublikowano: 16-07-2019, 08:07

We wtorek po raz pierwszy od ośmiu sesji doszło do wzmocnienie dolara hongkońskiego, odbijając się od nagłej słabości jaka dopadła walutę połowie czerwca. Odreagowanie było możliwe po realizacji zysków przez grających na krótko.

W południe czasu lokalnego waluta Hongkongu zyskiwała 0,11 proc.  do 7,8175 HKD w relacji do dolara zmniejszając siedmiodniową stratę o około 0,5 proc.

Dolar hongkoński przeżył prawdziwą kolejkę górską w ciągu ostatniego miesiąca. Waluta gwałtownie wzrosła do dwuletniego maksimum w wyniku zawężenia płynności, a następnie spadła po zawieszeniu dużej pierwszej oferty publicznej w tym autonomicznym regionie Chin.

Za dramatycznymi ruchami kryły się mocne wahania kosztów finansowania Hongkongu, które były napędzane czynnikami sezonowymi, takimi jak wypłaty dywidend. Mniejsza międzybankowa pula płynności zwiększyła zmienność.

Niedawna korekta stóp procentowych do niskich poziomów zaoferuje inwestorom atrakcyjny punkt wejścia do finansowania w walucie – ocenił Ken Cheung, starszy strateg ds. wymiany walut w Mizuho Bank. w jego opinii dolar hongkoński w dużej mierze będzie handlowany w przedziale od 7,8 HKD do 7,83 HKD.

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu