Warimpex rusza na podbój rynku tanich hoteli

Katarzyna Latek
opublikowano: 27-03-2007, 00:00

Austriacka spółka wybuduje wspólnie z Louvre Hotels 80 hoteli. Wydadzą 300-500 mln EUR.

Austriacka spółka wybuduje wspólnie z Louvre Hotels 80 hoteli. Wydadzą 300-500 mln EUR.

Warimpex, notowany na giełdzie w Warszawie i Wiedniu deweloper, wybuduje w ciągu kilku lat 80 hoteli klasy ekonomicznej w Europie Środkowej. Wraz z Louvre Hotels wyda na ten cel aż 300-500 mln EUR w ciągu 5-7 lat. Obie firmy utworzą w tym celu spółkę, w której obejmą po 50 proc.

Nowe hotele będą powstawały głównie w Polsce, Czechach, na Węgrzech i Słowacji. W pierwszej fazie inwestycji powstanie około 30 hoteli za blisko 150 mln EUR. Warimpex będzie pełnił rolę dewelopera projektów, natomiast Louvre Hotels będzie nimi zarządzał.

Hotele będą tworzone pod już znanymi, również w Polsce, markami: Campanile, Premiere Classe oraz Kyriad. Louvre Hotels posiada obecnie 900 hoteli i restauracji, znajdujących się w dziewięciu państwach. Realizacja wspólnego projektu Louvre Hotels i Warimpeksu rozpocznie się w połowie 2007 r., jeśli deweloper uzyska wszystkie zezwolenia.

Austriacy specjalizowali się dotąd w budowie hoteli cztero- i pięciogwiazdkowych. Niekiedy pełnili także funkcję zarządcy swoich nieruchomości oraz operatora hoteli. Warimpex w Polsce jest współwłaścicielem m.in. stołecznych Intercontinentalu i hotelu Sobieski, a także dwóch hoteli w Międzyzdrojach. Buduje właśnie hotele Andel’s w Krakowie i Łodzi, a w Warszawie — luksusowy Le Palais. Od 1982 r. grupa Warimpex zrealizowała inwestycje w sektorze nieruchomości o łącznej wartości ponad 850 mln EUR. Oprócz hoteli przygotowała również projekty m.in. budynków biurowych i centrów handlowych.

Informacja Warimpeksu nie jest zaskoczeniem dla rynku, bo prezes firmy zapowiadał wejście w segment hoteli ekonomicznych już przed debiutem. Wtedy też informował, że prowadzi zaawansowane rozmowy z renomowanym partnerem. Inwestorom jednak spodobała się realizacja obietnic spółki i jej akcje wzrosły wczoraj o 7,47 proc., do 48,89 zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Latek

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu