Warmia i Mazury: 8,6 mln zł na projekty OZE

opublikowano: 31-07-2018, 22:00

W wielu województwach wyczerpały się pieniądze unijne na przedsięwzięcia związane z odnawialnymi źródłami energii, kogeneracją i efektywnością energetyczną.

Szans na zdobycie grantów na tego typu projekty zostały pozbawione m.in. firmy z Dolnego Śląska, Lubelszczyzny, Mazowsza, Podkarpacia i Pomorza. Dotacji nie zabraknie natomiast dla przedstawicieli biznesu działających na Warmii i Mazurach. Granty na budowę lub modernizację sieci dystrybucji energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych oferuje działanie 4.1 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Do wzięcia jest ponad 8,6 mln zł. Firmy będą mogły przeznaczyć dotacje na budowę lub przebudowę sieci dystrybucyjnych, które umożliwią przyłączenie jednostek wytwarzania energii ze źródeł odnawialnych do Krajowego Systemu Elektroenergetycznego. Chodzi o sieci o niskim i średnim napięciu, czyli poniżej 110 kV. Maksymalne wsparcie dla przedsiębiorstw wyniesie 85 proc. kosztów kwalifikowanych projektu. Wnioski o dofinansowanie należy składać w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie (ul. Kościuszki 89/91). Rozstrzygnięcie konkursu planowane jest na luty 2019 r. © Ⓟ

WAŻNA DATA:

7.08 Do tego dnia można składać wnioski o dotacje z działania 4.1 RPO WiM.

WIĘCEJ INFORMACJI:

www.rpo.warmia.mazury.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu