Warnes Bros. będzie sprzedawał Wiedźmina 2 w USA

MGA
opublikowano: 21-10-2011, 12:02

CD Projekt RED zmienił dystrybutora swojej flagowej gry – Wiedźmina 2 - na rynku amerykańskim. Będzie ją sprzedawał Warner Bros Interactive Entertainment. Polska spółka rozwiązała za porozumieniem stron umowę z dotychczasowym sprzedawcą – Atari.

Warner Bros. zajmie się dystrybucji gry Wiedźmin 2: Zabójcy królów na konsolę Xbox 360 w USA, Kanadzie oraz Meksyku. Jej premiera jest planowana na pierwszy kwartał przyszłego roku. W ocenie zarządu CD Projekt RED pozyskanie nowego dystrybutora bardzo pozytywnie wpłynie na wyniki sprzedażowe wydawanego tytułu. Dodatkowo amerykańska firma zajmie się dystrybucją gry w wersji na PC od początku 2012 roku.

- Dzięki współpracy z firmą Time Warner i jej wiodącej pozycji w branży rozrywkowej, a w szczególności w sektorze dystrybucji filmów i gier video, sukces naszej gry na rynku Xboxa rynku będzie jeszcze większy – twierdzi Adam Kiciński, prezes CD Projekt Red.

We wtorek przed francuskim sądem odbyła się rozprawa w sporze między CD Project Red a Namco Bandai o prawa do dystrybucji Wiedźmina 2 w wersji na Xbox 360 w pozostałej części świata (m.in. w Europie Zach., Azji, Australii i Nowej Zelandii).  Wydania przez sąd orzeczenia w tej sprawie należy spodziewać się najpóźniej do 6 grudnia. Polska firma zwróciła się jednak o jak najszybsze rozstrzygniecie sporu ze względów biznesowych. Jej przedstawiciele twierdzą, że sąd zadeklarował, że przychyli się do prośby. Pod koniec czerwca CD Projekt podpisał umowę z THQ na dystrybucję gry. Poprzedziło to rozwiązanie umowy dystrybucyjnej z Namco. Dystrybutor uważa, że polska spółka nie dotrzymał umowy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MGA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Warnes Bros. będzie sprzedawał Wiedźmina 2 w USA