Warranty put dały zarobić

Wojciech Anczok
opublikowano: 04-12-2000, 00:00

Warranty put dały zarobić

Miniony tydzień na rynku akcji minął pod znakiem spadków. Na wykresie pojawiły się cztery czarne świece, z których ostatnia była prawdziwym ciosem dla byków. Spadki rozpoczęły się w poniedziałek po opublikowaniu przez RPP opinii o budżecie. Przez kolejne dni indeks obsuwał się pod wpływem zniżek na giełdach światowych. Taka sytuacja znalazła odzwierciedlenie na rynku warrantów emitowanych przez Beskidzki Dom Maklerski. Szczególnie dużo transakcji zostało przeprowadzonych na warrantach typy put, czyli sprzedaży. Duży zarobek posiadaczom warrantów put PKMX190BDM dało załamanie kursu akcji Prokomu. Cena warrantów wzrosła z 11,9 zł w zeszły piątek aż do 21 zł. Osobiście uważam, że nasz rynek ma szanse w najbliższym czasie na znalezienie wsparcia i w związku z tym nadchodzi idealny moment na kupno warrantów call, czyli kupna.

W razie poprawy sytuacji godne polecenia będą inwestycje w warranty call na takie spółki, jak Telekomunikacja, PKN Orlen czy też Orbis. Bardzo silne wydają się ostatnio subindeks banki i z całą pewnością warto się nad nimi zastanowić w kontekście inwestycji. Instrument bazowy BRE, przy przebiciu swej średniej SK-45, może kontynuować wzrosty, co w konsekwencji może spowodować, że warrant BREl120BDM, z ceną zakupu na poziomie 3,8 zł, może przynieść zysk. Chyba najlepszą strategią na najbliższy czas jest zachowanie spokoju i poszukiwanie dobrej okazji do wejścia w warranty kupna.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Wojciech Anczok

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Warranty put dały zarobić