Warren Buffett: Pearl Harbor za nami

MD, C NBC.COM
opublikowano: 02-03-2010, 00:00

Wygramy wojnę, szala przechyla się na naszą stronę — twierdzi Warren Buffett, słynny inwestor. Ma na myśli kryzys.

Wygramy wojnę, szala przechyla się na naszą stronę — twierdzi Warren Buffett, słynny inwestor. Ma na myśli kryzys.

Warren Buffett, legendarny inwestor, zwany "wyrocznią z Omaha" powiedział w wywiadzie dla telewizji CNCB, że najgorsze już minęło. Uważa, że widać już niewielkie oznaki poprawy sytuacji gospodarczej. Buffett powiedział, że zmienia się ona na lepsze bardzo powoli.

Pearl Harbor za nami. Wygramy wojnę, szala przechyla się na naszą stronę — twierdzi Warren Buffett.

Termin "ekonomiczne Pearl Harbor" pojawiło się po raz pierwszy w październiku 2008 r., gdy kryzys w pełni się ujawnił.

Wiem, że to brzmi melodramatycznie, ale nie używałem tego zwrotu wcześniej. Teraz jest on adekwatny — powiedział wówczas Buffett.

Odnosząc się do wysiłków rządu USA, by poprawić sytuację gospodarczą, Buffett powiedział, że nie należy oczekiwać cudów. Wierzy jednak, że rząd może pomóc gospodarce przyczyniając się do wzrostu popytu konsumpcyjnego kierując pieniądze do kieszeni Amerykanów o niższych dochodach, którzy wykazują większą skłonność do wydatków od bogatszych mieszkańców USA.

— Mój entuzjazm wobec akcji jest wprost proporcjonalny do tego, jak dużo mo- gą stracić — powiedział Buffett odnosząc się do pokaźnych wzrostów, jakie rynki akcji zaliczyły w ubiegłym roku.

— Akcje są znacznie mniej atrakcyjne niż były rok temu —dodał.

Buffett podobnie ocenia rynek obligacji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD, C NBC.COM

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu