Warsewicz: PKP Cargo może dokonać przejęcia w tym roku

opublikowano: 28-05-2019, 14:16

Prezes Czesław Warsewicz ujawnił, że PKP Cargo może dokonać przejęcia w tym roku w celu zwiększenia udziału w rynku, informuje Reuters.

Warsewicz powiedział agencji, że spółka szuka potencjalnych celów przejęcia na południu Europy, ale nie wyklucza go także na krajowym rynku. Prezes PKP Cargo podkreślił, że obecny stan rozmów nie pozwala oczekiwać ogłoszenia przejęcia w najbliższym czasie.

Czesław Warsewicz, prezes PKP Cargo
Fot. GK

- Ale jest możliwe, że w drugim półroczu lub pod koniec roku uda nam się sfinalizować przejęcie – powiedział Reutersowi Warsewicz.

Prezes PKP Cargo podkreślił, że problemem nie jest sfinansowanie transakcji, ale znalezienie właściwej inwestycji.

- Nie ma tak dużego celu przejęcia na horyzoncie abyśmy rozważali emisję akcji – zaznaczył Warsewicz. 

Prezes PKP Cargo mówił o zamiarze kontynuowania przejęć podczas niedawnego Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

- PKP Cargo w sposób ciągły przeczesuje rynek międzynarodowy w poszukiwaniu atrakcyjnych firm do przejęcia – mówił wówczas Pulsowi Biznesu Warsewicz.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane