Warszawa wydłuży Trakt Królewski za 30 mln zł

AR
09-08-2017, 12:50

Za 30 mln zł Warszawa zmodernizuje ul. Miodową. Ma ona stać się częścią traktu spacerowego Krakowskiego Przedmieścia. Generalnym wykonawcą jest Strabag.

Ulica prowadząca do placu Krasińskich na Starówce, przy którym znajduje się Pomnik Powstania Warszawskiego i Sąd Najwyższy, zyska nowy, bardziej reprezentacyjny wygląd. Remont potrwa 9 miesięcy, zakończenie prac planowane jest na przyszły rok.

Zobacz więcej

Fot. Adrian Grycuk, CC BY-SA 3.0 PL,via Wikipedia Commons

Jak informuje urząd miasta Warszawy na stronach internetowych na ul. Miodowej powstaną nowe chodniki, ścieżki rowerowe i bezpieczne przejścia. W ubiegły piątek miasto podpisało umowę z generalnym wykonawcą wyłonionym w przetargu – firmą Strabag. Inwestycja pochłonie prawie 30 mln zł. 

Ulica Miodowa, gdzie znajduje się m.in. Ministerstwo Zdrowia, Akademia Teatralna i zespół państwowych szkół muzycznych, ma upodobnić się do Traktu Królewskiego. W ten sposób powstanie nowy trakt spacerowy.

Na chodnikach pojawią się płyty granitowe o wymiarach 50 x 50 cm. Przewidziano udogodnienia dla osób z niepełnosprawnością. Zostanie też wymienione oświetlenie uliczne – na chodnikach stanie m.in. 35 replik pastorału warszawskiego z 1904 r. o wysokości 11,5 m, z oprawami ozdobnymi LED (ciepłe białe światło).

 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AR

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Samorządy / Warszawa wydłuży Trakt Królewski za 30 mln zł