Warszawska giełda zbiera siły do dalszych wzrostów

Grzegorz Zalewski
opublikowano: 12-11-2001, 00:00

Początek poprzedniego tygodnia nie wyglądał zbyt optymistycznie. Cena grudniowego kontraktu na WIG 20 spadła poniżej widocznego na wykresie wsparcia. Spadek był bardzo silny. Można by przypuszczać, że to początek głębszego załamania.

W drugiej połowie tygodnia kursy powróciły jednak ponad wspomnianą linię i rynek zdaje się utrzymywać wciąż w rozpoczętym na początku października trendzie wzrostowym.

Ten zaskakujący test siły rynku może być dobrym sygnałem na przyszłość. W związku z takim rozwojem sytuacji w dalszym ciągu warto mieć „pozytywne nastawienie” do rynku.

Z zajęciem długiej pozycji warto jednak poczekać do pokonania niedawnych maksimów, czyli wzrostu ponad 1335 pkt. Oczywiście można próbować wcześniej zająć pozycję, należy jednak pamiętać, że wciąż jesteśmy w trendzie bocznym, a duża zmienność wymusza stawianie szerokich linii obrony, co w przypadku przedłużania się konsolidacji może okazać się zbyt kosztowne.

Przy okazji warto przyglądać się kontraktom na Telekomunikację Polską SA. Po dynamicznym wzroście z 11,60 do 15,90 zł (co nominalnie oznacza wzrost o 2150 zł/kontrakt), nastąpiła stabilizacja, która może poprzedzać dalszy równie silny wzrost. Oczywiście ewentualny wzrost Telekomunikacji nie będzie pozostawał bez wpływu na zachowanie indeksu, ale dla wielu graczy może to być ciekawa odmiana od gry na kontraktach na WIG 20. W tej chwili zmienność dla grudniowego kontraktu na TP SA wynosi około 300 zł, podczas gdy dla kontraktu na WIG 20 to około 550 zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Zalewski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Warszawska giełda zbiera siły do dalszych wzrostów