Warszawski Cefarm do badania, Polfa Pabianice bez pośpiechu

AMB
opublikowano: 30-11-2009, 00:00

W styczniu skarb wybierze inwestora dla CF Cefarm. PHF odwleka decyzję w sprawie Polfy Pabianice.

W styczniu skarb wybierze inwestora dla CF Cefarm. PHF odwleka decyzję w sprawie Polfy Pabianice.

Od poniedziałku trzej inwestorzy wybrani przez Ministerstwo Skarbu Państwa (MSP) rozpoczną due diligence w warszawskiej Centrali Farmaceutycznej Cefarm (CF Cefarm). Na krótkiej liście znalazł się Farmacol — jedyny z trójki krajowych liderów w branży hurtu farmaceutycznego, który zdecydował się na start w przetargu. CF Cefarm przyjrzy się też Polfarmex i firma deweloperska Eko-Berry, którą zapewne interesują głównie atrakcyjne nieruchomości Cefarmu.

— Na zbadanie spółki inwestorzy mają czas do 11 grudnia. Do końca roku spodziewamy się ofert wiążących. W styczniu zdecydujemy o dalszych negocjacjach — zapowiada Marcin Zieliński, dyrektor Departamentu Nadzoru Właścicielskiego i Prywatyzacji III w MSP.

Znacznie szybciej powinny rozstrzygnąć się losy innej spółki farmaceutycznej — Polfy Pabianice, której prywatyzację prowadzi państwowy Polski Holding Farmaceutyczny (PHF). Na razie decyzja o dalszym postępowaniu w tym przetargu się odwleka.

Oferty wiążące złożone przez czterech zainteresowanych Polfą inwestorów PHF analizuje już od połowy października. Początkowo Artur Woźniak, szef holdingu, zapowiadał wybór partnera do dalszych rozmów w ciągu tygodnia od otrzymania ofert. Decyzja nie zapadła jednak do dziś.

Jak dowiedział się nieoficjalnie "PB", inwestorzy zostali poproszeni o poprawienie ofert i — jak wynika z naszych informacji — cała czwórka (Adamed, Polpharma, Polfarmex i włoska grupa Recordati) to zrobiła. Nowe propozycje złożyli już około połowy listopada. Ostatnia zwłoka wynika podobno z tego, że w ramach trwających negocjacji inwestorzy poprosili PHF o więcej czasu. MSP oczekuje, że do końca roku dojdzie przynajmniej do parafowania umowy z wybranym nabywcą

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane