Warszawski PiS: stołeczna Platforma stosuje polityczny szantaż

(Paweł Kubisiak)
opublikowano: 21-12-2006, 17:34

Według PiS, przewodniczący Rady Dzielnicy Ochota zaproponował członkowi dzielnicowego klubu radnych przedłużenie umowy o pracę w zamian za nieobecność podczas sesji rady.

Warszawski PiS zarzuca stołecznej Platformie polityczny szantaż. Według przedstawicieli stołecznego PiS, przewodniczący Rady Dzielnicy Ochota Piotr Żbikowski (PO) zaproponował członkowi dzielnicowego klubu radnych PiS Edwardowi Markowskiemu, przedłużenie umowy o pracę w zamian za nieobecność podczas środowej sesji rady.

Według działaczy warszawskiego PiS, we wtorek do Markowskiego - pracownika Dzielnicowego Biura Finansów Oświatowych - zadzwonił Żbikowski z propozycją, która zakładała, że w zamian za nieobecność radnego PiS na najbliższej sesji rady dzielnicy, zostanie mu przedłużona umowa o pracę. Obecna wygasa z końcem roku.

Nieobecność radnego PiS na sesji miała pomóc w przełamaniu pata związanego z wyborem wiceburmistrzów Ochoty.

Na czwartkowej konferencji Markowski podkreślił, że jego głos był decydujący, bo na poprzedniej sesji nie został wybrany zarząd dzielnicy ze względu na podział głosów - 11 osób było za, 12 przeciw.

Szef warszawskiego PiS Wojciech Dąbrowski uważa, że cała sprawa jest bulwersująca. "Z niepokojem przyglądamy się temu, co się dzieje w mieście, jakie metody przyjęła PO" - mówił. Jak dodał, "takich metod jeszcze nikt w polityce nie stosował".

Z kolei szefowa warszawskiej Platformy Małgorzata Kidawa-Błońska powiedziała w rozmowie z PAP, że jest wysoce wątpliwe, by taka propozycja ze strony Platformy mogła paść.

"Znam osobiście pana Żbikowskiego i nie wydaje mi się, żeby mógł coś takiego zrobić" - podkreśliła.(PAP)

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Paweł Kubisiak)

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Warszawski PiS: stołeczna Platforma stosuje polityczny szantaż