Warszawskie centrum przesuwa się na Wolę

opublikowano: 09-12-2014, 00:00

Bliska Wola powoli staje się nowym centrum biznesowym stolicy.

Szybka rozbudowa sąsiadującej ze Śródmieściem części Woli powoduje, że centralny obszar biznesu w stolicy będzie się coraz bardziej przesuwał w stronę Woli. Większość biurowców powstaje wzdłuż drugiej linii metra. Między aleją Solidarności i Alejami Jerozolimskimi na zachód od alei Jana Pawła II buduje się największe w Warszawie biurowce, w tym największy w Polsce Warsaw Spire (100 tys. mkw. powierzchni najmu). Poza tym trwa budowa m.in. Prime Corporate Center, Proximo, Karolkowa Business Park, Skyliner, biurowca przy Grzybowskiej 43, Generation Park i Atrium 2.

W planach jest budowa m.in. Sienna Towers i Mennica Tower. Rozwój tej części stolicy to również modernizacje starszych biurowców, m.in. Spektrum Tower (dawny Warsaw Trade Tower) przy ul. Twardej i kompleksu Dzielna 60 w pobliżu CH Klif. Według szacunków analityków CBRE, w latach 2014-16 w centrum Warszawy powstanie 350 tys. mkw. biur. Tym samym zasoby biurowe w tej części miasta powiększą się aż o jedną czwartą. Większość z nich znajdzie się właśnie na Woli.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Joanna Dobosiewicz

Polecane