Warszawskie indeksy lekko pod kreską

Konrad Sobiecki
18-07-2008, 11:54

WIG20 otworzył się dzisiaj z niewielkim spadkiem, podobnie jak i jego europejscy koledzy. Zaszkodziły słabe dane makro ze strefy euro.

Ogłoszony o 11 bilans handlowy (w maju) dla eurolandu okazał się gorszy od prognozowanych, co szybko przełożyło się na notowania blue chipów. Obroty nie rzucają na kolana. Do godziny 11:30 wynosiły ponad ok. 320 mln zł, czyli mniej niż w ciągu ostatnich poranków.

Cena miedzi spadła na giełdzie w Szanghaju trzeci raz w ciągu ostatnich czterech dni. Bezpośrednim powodem są spekulacje dot. słabnącego popytu w Chinach. Wraz z surowcem spadają akcje KGHM. Lubiński koncern miedziowy jest aktualnie największym balastem dla indeksu blue chipów, a jego spadek wynosi już prawie 3 proc. Indeks dołuje też lider wczorajszych wzrostów, bank BZWBK, po obniżeniu perspektywy ratingu przez agencji Fitch.

O godzinie 14 poznamy wskaźniki dot. cen produkcji sprzedanej przemysłu i produkcji budowlano-montażowej oraz czerwcową dynamikę produkcji przemysłowej i budowlano-montażowej. Prognozy drugiego wskaźnika „mówią” o wzroście 9,6 proc. w stosunku do 2,3 proc.

Wyniki kwartalne przed sesją w USA podadzą m.in. Citigroup i Honeywell.


 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Konrad Sobiecki

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Gospodarka / Warszawskie indeksy lekko pod kreską