Czytasz dzięki

Warta zostanie w sprzedanym biurowcu

opublikowano: 24-10-2019, 22:00

Warszawski biurowiec Warty przy Alejach Jerozolimskich został sprzedany i ponownie wynajęty przez byłego właściciela.

Warta, która w ramach konsolidacji w 2021 r. przeniesie wszystkie swoje stołeczne biura do nowej siedziby przy rondzie Daszyńskiego, wynajęła na trzy lata powierzchnie w swoim starym biurowcu przy Alejach Jerozolimskich 133a. Dzięki temu Warta ma zapewnioną siedzibę, a nowy właściciel będzie mógł w tym czasie przygotować projekt przebudowy budynku i zdobyć niezbędne pozwolenia, nie tracąc zarazem stabilnych przychodów z czynszu. 

— Sprzedaż biurowca zlokalizowanego przy Alejach Jerozolimskich 133a to kolejna już transakcja dotycząca projektów nieruchomościowych, jakie Warta przeprowadziła w ostatnim czasie. W czerwcu tego roku Warta podpisała umowę dotyczącą wynajmu niemal 20 tys. m kw. w biurowcu Warsaw Unit. To jedna z największych umów najmu podpisanych w ostatnich latach na stołecznym rynku biurowym. Dzięki niej już w 2021 r. Warta przeprowadzi się do budynku o najwyższym standardzie biurowym na rynku, co pozwoli nam jeszcze skuteczniej wykorzystać potencjał drzemiący w zespole — mówi Dawid Korszeń, rzecznik prasowy Warty.

Również wcześniejsza transakcja - sprzedaż Warta Tower przy Chmielnej funduszowi Globalworth - łączy się z pozostaniem w nim pracowników. Nabywca wieży nie boi się inwestycji związanych z przebudową starszych obiektów. W przypadku Warta Tower, która została oddana do użytku w 2000 r., analizuje kilka możliwych scenariuszy. Jeden z nich zakłada pozostawienie funkcji biurowej, inny — rozszerzenie oferty budynku o usługi hotelowe.

— Modernizacja tego biurowca będzie dużym i wymagającym projektem uwzględniającym całkowitą rewitalizację wnętrza, wymianę systemów oświetlenia, wentylacji, wind i wdrożenia nowoczesnych rozwiązań proptech, dzięki którym Warta Tower pójdzie z duchem czasu i będzie mogła śmiało konkurować z nowo budowanymi obiektami. To bardzo złożony projekt, a jego zaplanowanie wymaga czasu. Do grudnia 2021 r. Warta, czyli główny najemca, ma podpisaną umowę najmu.Zależy nam więc, aby pracownicy firmy mieli zapewniony odpowiedni komfort pracy — mówi Grzegorz Strutyński, dyrektor komercyjny Globalworth Poland.

Globalworth jest nie tylko funduszem, ale i zarządcą nabywanych budynków. Jego długoterminowa strategia skupia się na podnoszeniu ich wartości. Firma posiada w Polsce już 21 nieruchomości biurowych i biurowo-handlowych, które łącznie oferują ponad pół miliona powierzchni najmu i które mają ponad 110 tys. użytkowników.

— Wspólnym mianownikiem nieruchomości, które włączamy do swojego portfela,jest doskonała lokalizacja, umożliwiająca dobre skomunikowanie z miastem. Niejednokrotnie, tak jak w przypadku WTT, Spektrum Tower czy w końcu Warta Tower, są to obiekty dojrzałe, które wyznaczały kierunek rozwoju sektora nieruchomości w Polsce i trwale wpisały się w panoramę miasta. Posiadanie w portfolio starszych biurowców nie jest przypadkowe, to przemyślana strategia Globalworth, która koncentruje się na repozycjonowaniu budynków i ich modernizacji — mówi Grzegorz Strutyński.

65937540-8c2f-11e9-bc42-526af7764f64
Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Berłowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy