Warto nagradzać zaangażowanych

opublikowano: 11-07-2018, 22:00

Program zarządzania talentami pracowników powinien uwzględniać dodatkowe benefity dla tych, którzy najlepiej realizują jego założenia.

Coraz więcej przedsiębiorców nabiera przekonania, że największym kapitałem firmy są ludzie, którzy ją tworzą. W nowocześnie zarządzanych przedsiębiorstwach powszechna jest również opinia, że lepsi pracownicy przekładają się na zyski firmy i jej pozycję na rynku. Dlatego coraz ważniejsze jest to, w jaki sposób spółki dbają o rozwój swoich specjalistów. Jednak zanim przedsiębiorca zdecyduje się na wdrożenie zarządzania talentami, powinien ustalić, jakie cechy zatrudnionych mają największy wpływ na rozwój firmy.

— Zawsze powinniśmy zacząć od identyfikacji wskaźników, które mają się poprawić dzięki wprowadzeniu programu. To, jakie zmiany będą najbardziej pożądane, zależy od tego, co dla danej organizacji jest w konkretnym momencie najważniejsze. Bez ich ustalenia nie osiągniemy wymiernych efektów biznesowych — zaznacza Hanna Macyra, trener z firmy szkoleniowej Effect Group.

Kolejnym krokiem jest przygotowanie programu, który powinien odpowiadać na kluczowe pytania. Mogą one dotyczyćm.in. tego, kto w danej organizacji może być uznany za pracownika o najwyższym potencjale rozwojowym, kto będzie decydował o identyfikacji takich osób, jakie będą warunki udziału w procesie rozwojowym oraz co zostanie zaoferowane pracownikom, którzy zaangażują się w proces i zrealizują jego założenia.

Jak podkreśla ekspert, dobrze, aby poza samym rozwojem i satysfakcją ze zdobytej wiedzy, zatrudnieni otrzymali np. awans, możliwość podejmowania decyzji w szerszym niż wcześniej zakresie, a także podwyżkę lub dodatkowe benefity pozafinansowe. Ale, jak wiemy, nie zawsze jest to możliwe.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paulina Kostro

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu