Warto zwrócić uwagę na MSX

Dariusz Karolak
opublikowano: 03-06-2002, 00:00

Emocje sprzed miesiąca związane z rozpoczęciem programu skupu akcji do umorzenia przez Mostostal Export opadły. Notowania ustabilizowały się w strefie 2,2 +/- 0,1 ostatnio w górnych jej wartościach. Ważnym sygnałem jest sesja poniedziałkowa, na której wolumen skoczył do poziomu największego od 4 tygodni. Do końca tygodnia byki nie oddały zdobyczy, a zanotowano tylko delikatną korektę na małych obrotach.

Po raz pierwszy od lutego zamknięcie tygodnia dokonało się powyżej tygodniowej średniej VAMA10, 2,27. Innym ważnym oporem, który udało się naruszyć jest opadająca półroczna linia bessy. Wzrost zainteresowania MSX pasuje do coraz lepiej zachowującego się MIDWIG-u oraz do rosnącego zainteresowania akcjami deweloperów . Taniejący kredyt i sygnały ożywienia powinny przyczynić się do poprawy wyceny przedsiębiorstw tej branży. Nie można również zapominać o nadwyżce wolnej gotówki, która wokół budowlanki krąży, a pochodzi z wezwania na Mitex. Dla byłego głównego akcjonariusza Mitexu, tanie spółki z gruntami w atrakcyjnych miejscach to okazja nie do pogardzenia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dariusz Karolak

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Warto zwrócić uwagę na MSX