Czytasz dzięki

Warto zwrócic uwagę na rentowność obligacji

Marcin R. Kiepas
opublikowano: 04-06-2007, 00:00

Uwaga rynku, bardziej niż na najbliższych posiedzeniach europejskich banków centralnych, powinna koncentrować się na zmianach rentowności amerykańskich obligacji. Wzrost stóp w strefie euro do 4 proc. oraz pozostawienie ich na 5,5 proc. na Wyspach, jest już w cenach.

W piątek, rentowność amerykańskich 10-latek, wzrosła do 4,925 proc. Przełamano szczyt ze stycznia na poziomie 4,892 proc. Przyjmując trwały charakter tego wybicia, należy jednocześnie przyjąć, że rentowność obligacji w kolejnych tygodniach będzie rosła, kierując się ku poziomowi 5,245 proc. (szczyt z czerwca 2006 roku).

Ten ewentualny wzrost, w konsekwencji musi przełożyć się na umocnienie dolara. Dlatego też, kluczowe obecnie dla EUR/USD średnioterminowe wsparcie, jakie na 1,3375 dolara tworzy 14-miesięczna linia hossy, jest zagrożone. To oznacza, że zagrożona jest również teza, że rozpoczęte jeszcze w kwietniu spadki EUR/USD, są tylko korektą, styczniowo-kwietniowych wzrostów.

Marcin R. Kiepas

X-Trade Brokers

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin R. Kiepas

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy