Wartość Facebooka spadła o 37 mld USD

opublikowano: 20-03-2018, 07:14
aktualizacja: 20-03-2018, 10:45

Przecena akcji Facebooka spowodowała, że właściciel najpopularniejszego serwisu społecznościowego stracił 37 mld USD wartości w jeden dzień.

Facebook ma problemy z powodu wątpliwości co do dbałości spółki o zachowanie prywatności użytkowników. Okazało się, że informacje o nich trafiły do brytyjskiej spółki Cambridge Analytica, która jakoby pomogła Donaldowi Trumpowi wygrać wybory prezydenckie w USA. Facebook miał nie dość rzetelnie informować użytkowników o przekazaniu ich danych Cambridge Analytica.

Zobacz więcej

Facebook

Bloomberg

- Wieczko czarnej skrzynki praktyk Facebooka zostało otwarte i to co zobaczyliśmy nie jest zbyt ładne – skomentował Frank Pasquale, profesor prawa na Uniwersytecie Maryland.

Amerykańscy senatorzy: Demokratka Amy Klobuchar i Republikanin John Kennedy zaapelowali, aby  przesłuchano w sprawie bezpieczeństwa danych prezesa Facebooka, Marka Zuckerberga, a także szefów innych spółek technologicznych. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, bbc.com

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu