Wartość końcowa na raty

opublikowano: 19-08-2015, 22:00

Raiffeisen Leasing wprowadził do oferty możliwość opłacenia wartości końcowej za leasingowany przedmiot w systemie ratalnym.

Kwoty takich rat zostaną włączone do okresowej opłaty leasingowej. Oferta dotyczy leasingu operacyjnego, w którym po zakończeniu okresu płatności leasingobiorca nabywa użytkowany wcześniej sprzęt po ustalonej cenie. Do tej pory po zakończeniu umowy przedsiębiorca musiał opłacić jednorazowo kwotę za wykup sprzętu, z którego korzystał.

— Oferowane przez nas rozwiązanie jest łatwiejsze do udźwignięcia niż jednorazowa płatność całej kwoty — zapewnia Marcin Brześciański z Departamentu Innowacji i Produktów w Raiffeisen Leasing. Nowa opcja przeznaczona jest głównie dla firm planujących sfinansować leasingiem przedmioty o niskiej amortyzacji (maszyny, urządzenia, środki transportu). Dostępna jest od 10 sierpnia. W czasie trwania programu pilotażowego skorzystało z niej ok. 150 firm.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwia Wedziuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu