Wartości DoDane: Straszak inwestycyjno-płacowy

opublikowano: 29-10-2018, 10:12

Wyprzedzające wskaźniki koniunktury są jak nici przywiązane do want na jachcie (to stalowe liny trzymające maszt w pionie). One pierwsze mocniej powiewają, gdy nadchodzi szkwał - sternik ma więc czas, żeby odpowiednio przygotować żagle do pracy przy silniejszym wietrze. Ale nici wychwytują również drobne podmuchy, które na łódkę nie mają większego wpływu.

Ostatnio dwie makroekonomiczne "nitki" zaczęły dawać niepokojące oznaki -- pierwsza z nich to wskaźnik nowych inwestycji, zwiastujący osłabienie w wydatkach firm w tej kategorii, druga to odsetek firm prognozujących podnoszenie wynagrodzeń pracowników. Ten wyraźnie spada, co może oznaczać, że wkrótce pożegnamy ponad 6-procentowy wzrost płac.

Na ile te prognozy mogą się sprawdzić porozmawiamy w programie Wartości DoDane z Ignacym Morawskim, szefem platformy SpotData. Transmisja o 10.30 - czekamy na Wasze pytania, na które odpowiemy na żywo podczas programu.


© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Sołtys

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu