Wassermann: raport z weryfikacji WSI może uderzyć w polityków

opublikowano: 30-01-2007, 09:27

Raport z weryfikacji Wojskowych Służb Informacyjnych może uderzyć w polityków - uważa minister koordynator służb specjalnych Zbigniew Wassermann.

Raport z weryfikacji Wojskowych Służb Informacyjnych może uderzyć w polityków - uważa minister koordynator służb specjalnych Zbigniew Wassermann.

"Ja myślę, że sam fakt, że WSI działało w interesie i na rzecz polityków, to już jest związkiem takim, który wystarczy, żeby oglądnąć go w kategoriach odpowiedzialności nawet karnej" - powiedział Wassermann we wtorek w RMF FM.

Na pytanie czy będą wnioski do prokuratury dotyczące polityków, minister odpowiedział: "Tak, myślę że tak. Tutaj zarzut polityczności działania WSI był jednym z podstawowych."

Według Wassermanna w raporcie ujawnione będą fakty mówiące m.in. o tym, że WSI zajmowały się handlem bronią i szpiegostwem na szkodę państwa.

W poniedziałek szef Kancelarii Prezydenta Aleksander Szczygło powiedział PAP, że raport z weryfikacji Wojskowych Służb Informacyjnych prezydent Lech Kaczyński poda do publicznej wiadomości najpóźniej do 15 lutego. Wcześniej prezydent zapowiadał to na 1 lutego. Opóźnienie publikacji wynika - jak wyjaśniał premier Jarosław Kaczyński - z troski o jego lepszą jakość. We wtorek premier mówił w radiowych "Sygnałach Dnia", że raport ten może być upubliczniony przed 15 lutego, nawet na początku miesiąca, ale termin nie został jeszcze ustalony. (DI, PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane