Waszkowiak: Senackie poprawki zmierzają do poprawy budżetu

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 31-01-2006, 10:50

Senacka Komisja Gospodarki Narodowej podjęła w trakcie prac nad budżetem na 2006 r. próbę poprawienia niektórych rozwiązań przyjętych przez Sejm - poinformował w trakcie wtorkowej debaty budżetowej w Senacie sprawozdawca i przewodniczący komisji Marek Waszkowiak (PiS).

Senacka Komisja Gospodarki Narodowej podjęła w trakcie prac nad budżetem na 2006 r. próbę poprawienia niektórych rozwiązań przyjętych przez Sejm - poinformował w trakcie wtorkowej debaty budżetowej w Senacie sprawozdawca i przewodniczący komisji Marek Waszkowiak (PiS).

Jak zaznaczył, komisja chce "odwrócić skutki cięć" w niektórych urzędach centralnych, które "powodowały praktycznie ich paraliż". Według niego, nie chodzi o same kwoty cięć, ale o ich strukturę.

Jedna z takich poprawek zakłada zwiększenie dochodów budżetowych z tytułu podatku VAT o 53 mln zł i przeznaczenie tej kwoty na zwiększenie wydatków bieżących niektórych urzędów centralnych: Kancelarii Prezydenta - o 10 mln zł, Premiera - o 18 mln zł, Senatu - o 12 mln zł, Ministerstwa Skarbu - o 8 mln zł, a także 5 mln zł na dotacje dla Funduszu Kościelnego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu