Wawel SA oskarża prokuratora o działanie na szkodę spółki

(Marek Druś)
opublikowano: 21-03-2005, 19:39

Zarząd spółki Wawel złożył w poniedziałek zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez Prokuratora Prokuratury Rejonowej Poznań Stare Miasto wraz z wnioskiem o wyłączenie tamtejszej Prokuratury od prowadzenia postępowania w tej sprawie.

Zarząd spółki Wawel złożył w poniedziałek zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez Prokuratora Prokuratury Rejonowej Poznań Stare Miasto wraz z wnioskiem o wyłączenie tamtejszej Prokuratury od prowadzenia postępowania w tej sprawie.

Zarząd Wawel SA uważa, że sposób prowadzenia postępowania przeciwko spółce i innym podmiotom zajmującym się produkcją i dystrybucją michałków przez funkcjonariusza publicznego jakim jest Prokurator stanowi realizację znamion czynu zabronionego opisanego w art. 231 kodeksu karnego, to jest działania na szkodę interesu prywatnego i publicznego przez funkcjonariusza publicznego, który nie dopełnił należycie spoczywających na nim obowiązków a także działał z przekroczeniem uprawnień.

Więcej na ten temat znajdziesz tutaj oraz tutaj.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane