Wawrzynkiewicz: Marcinkiewicz byłby sprawnym prezesem PKO BP

01-02-2007, 20:15

Danuta Wawrzynkiewicz, która jest nowym doradcą prezydenta Lecha Kaczyńskiego ds. finansów publicznych, uważa, że Kazimierz Marcinkiewicz, jako "świetny menadżer" byłby sprawnym prezesem PKO BP.

Danuta Wawrzynkiewicz, która jest nowym doradcą prezydenta Lecha Kaczyńskiego ds. finansów publicznych, uważa, że Kazimierz Marcinkiewicz, jako "świetny menadżer" byłby sprawnym prezesem PKO BP.

"Kazimierz Marcinkiewicz jest świetnym menadżerem, jest naprawdę doskonale zorganizowany i to są też plusy menadżera dużego banku. Czyli nie mogę powiedzieć, że nie jest przygotowany do takiej funkcji menadżera, którą sprawuje prezes takiego jedynego, największego banku w Polsce (PKO BP - PAP)" - powiedziała w czwartek po południu w radiu RMF FM Wawrzynkiewicz.

Jej zdaniem, Marcinkiewicz był sprawnym premierem, potem komisarzem w Warszawie i byłby także sprawnym prezesem PKO BP.

Na pytanie, czy warto przedstawiać kandydaturę Marcinkiewicza na prezesa PKO BP odpowiedziała: "warto".

Wawrzynkiewicz pełni także funkcję przedstawiciela prezydenta w Komisji Nadzoru Bankowego (KNB), która m.in. wyraża zgodę na wybór prezesa banku (po zapoznaniu się z wcześniejszą rekomendacją Generalnego Inspektoratu Nadzoru Bankowego). Przypomniała, że "wymogi stawiane kandydatom na szefa banku odnośnie wymaganego stażu w bankowości są zawarte w uchwale KNB, a nie w ustawie sejmowej". Na pytanie dziennikarza, czy Komisja musi być posłuszna własnym uchwałom sprzed lat, odpowiedziała: "Moim zdaniem, nie, ale muszą być racjonalne przesłanki, musi być taki kandydat, który dla siedmiu członków tej komisji, będzie spełniał ich oczekiwania".

Kazimierz Marcinkiewicz jest jednym z dziewięciu kandydatów na prezesa banku PKO BP. W środę rada nadzorcza banku miała wybrać prezesa i dwóch wiceprezesów PKO BP, jednak z powodu rezygnacji Jerzego Osiatyńskiego z funkcji członka rady z dniem 31 stycznia, RN PKO BP zawiesiła postępowanie kwalifikacyjne.

(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Wawrzynkiewicz: Marcinkiewicz byłby sprawnym prezesem PKO BP