Ważna jest zgrana drużyna

DK
opublikowano: 03-12-2020, 22:00

Lojalność najbardziej motywuje do działania i pracodawcę, i pracowników, a stały rozwój biznesu przynosi dużą satysfakcję — twierdzi Jolanta Suchińska, prezes firmy Viva Inwestycje.

Przez całe życie zawodowe zarządza rodzinnym przedsiębiorstwem — firmę prowadzi z mężem i praktycznie ze wszystkimi członkami rodziny.

— Nasz biznes rozpoczął się od transportu, potem powstał autoryzowany serwis Mercedes Benz, a w kolejnych latach kilka okręgowych stacji kontroli pojazdów i warsztatów samochodowych, a także stacja paliw Moya w Piekarach Śląskich — wspomina Jolanta Suchińska.

Zapowiada, że niebawem zostanie oddana do użytku kolejna stacja Moya, która powstaje przy serwisie Mercedesa w Pyskowicach.

— Stale się rozwijamy. Nie stoimy w miejscu. Tworzymy nowe placówki, w których na pierwszym miejscu jest dla nas zadowolenie klienta — twierdzi bizneswoman.

Pandemia COVID-19 nie przestawiła firmy na inne tory. Przedsiębiorstwo działa bez zakłóceń.

— Oczywiście ściśle przestrzegamy zasad bezpieczeństwa i wszelkich obostrzeń związanych z okresem pandemicznym. Te czynności nie wywierają jednak znaczącego wpływu na naszą działalność — zapewnia Jolanta Suchińska.

Gdy pandemia się wreszcie zakończy, chciałaby przede wszystkim wyjechać nad Bałtyk z rodziną…

Co jej zdaniem najbardziej blokuje kobiety przed wprowadzaniem zmian na lepsze w karierze zawodowej? Jolanta Suchińska przekonuje, że trzeba być wytrwałym i cierpliwie dążyć do celu. Oczywiście należy również zdobyć odpowiednie kwalifikacje.

— Kompilacja tych dwóch elementów pozwala osiągnąć cel i satysfakcję ze swojego statusu zawodowego. Nie ma znaczenia, czy jest się kobietą czy mężczyzną — uważa prezes Viva Inwestycje.

Jej receptą na motywację kadry jest obopólna lojalność — pracodawcy wobec pracowników i pracowników wobec pracodawcy.

— Prosta, ale jakże ważna zależność — podkreśla Jolanta Suchińska.

Wskazuje, że na sukces każdego biznesu składa się wiele czynników. W przypadku jej przedsiębiorstwa to przede wszystkim praca zespołowa, zaangażowanie całej rodziny, lojalność pracowników i sprzyjający klimat pracy.

Załogę firmy Viva Inwestycje tworzą głównie ludzie w wieku 40-50 lat.

— Nie zauważam u nich wypalenia zawodowego czy zmęczenia pracą. Są zawsze aktywni i dyspozycyjni. Najczęściej mają ustabilizowaną sytuację życiową, a temperamentu może im pozazdrościć niejeden nastolatek — twierdzi Jolanta Suchińska.

Viva Inwestycje

Firma rodzinna z 30-letnią tradycją. Rozwija na Śląsku sieć nowoczesnych punktów obsługi samochodów użytkowych i osobowych wszystkich marek. Siedziba przedsiębiorstwa mieści się w Pyskowicach, gdzie znajduje się także park usług dla samochodów użytkowych. Perłą w koronie firmy jest autoryzowany serwis Mercedes Benz.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane