Czytasz dzięki

Wciągająca elastyczna przestrzeń

opublikowano: 19-11-2018, 22:00

Łódzkie coworkingi zorganizowały tydzień otwarty. Na ogólnopolskie dni otwarte zaprasza Let’s Cowork.

Łódź Coworking Week 2018 to inicjatywa czterech największych łódzkich przestrzeni coworkingowych: Biznes Zone, CoSpot, Co\Walk Hub i SkyHub. Codziennie, od 13 do 16 listopada, goście wydarzenia mogli odwiedzić jedną z przestrzeni, która działała w formule drzwi otwartych. Przedstawiciele wolnych zawodów, freelancerzy i przedsiębiorcy rozwijający swój pomysł na biznes mieli świetną okazję, by zapoznać się z ofertą, poczuć klimat miejsca, wypróbować dostępne udogodnienia i przekonać się, jak wygląda typowy dzień w każdym z coworkingów. Chętnych na „jazdę próbną” nie brakowało.W ramach Łódź Coworking Week każdą pracownię odwiedziło od kilkunastu do kilkudziesięciu osób. Jak podkreślają organizatorzy Łódź Coworking Week, inicjatywa miała na celu przybliżyć łodzianom specyfikę uczestniczenia w życiu przestrzeni coworkingowej i promować ideę przedsiębiorczości.

— Jako biuro coworkingowe, wywodzące się z inkubatora przedsiębiorczości Twój Startup, doskonale widzimy zmiany w stylu pracy. Funkcjonowanie we wspólnej przestrzeni daje możliwość wymiany doświadczeń z innymi przedsiębiorcami, co bardzo często przeradza się we wspólne inicjatywy biznesowe wśród naszej społeczności — podkreśla Daniel Harapiuk, menedżer Biznes Zone.

Podobne wydarzenia są organizowane od trzech lat w całym kraju. W raporcie „Coworking w Polsce 2018” wymienionych jest ponad 200 miejsc oferujących elastyczne przestrzenie do inspirującej wspólnej pracy. W dniach otwartych Let’s Cowork (profil na Facebooku) uczestniczy jednak znikoma ich część. Jak tłumaczy Katarzyna Bobińska, dyrektor ds. marketingu w O4 Coworking, wynika to przede wszystkim z początkowej fazy projektu. Poza tym wiele miejsc coworkingowych w Polsce nie zarabia i najzwyczajniej się zamyka.

— Dlatego też sami uczestniczymy w zagranicznych konferencjach coworkingowych, a później sprowadzamy specjalistów, którzy uczą nas, jak prowadzić takie miejsce z sukcesem. Zależy nam, żeby na całym świecie wiedziano, iż Polska jest świetnym miejscem dla cyfrowych nomadów, mniejszych firm, czy oddziałów firm większych. W naszym gdańskim coworkingu oddziały otworzyły Finestmedia z Estonii, RiksTV z Norwegii i Maclede 12 z Francji — wylicza Katarzyna Bobińska.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Berłowski

Polecane