We Francji w gotowości 12 tysięcy policjantów i żandarmów

Informacyjna Agencja Radiowa Polskiego Radia
11-11-2005, 20:21

Francuskie media określają obecny długi weekend jako przełomowy dla dalszego rozwoju wydarzeń we Francji. Ich zdaniem jeśli w tych dniach nie wzrośnie przemoc to jest nadzieja na poprawę sytuacji.

Francuskie media określają obecny długi weekend jako przełomowy dla dalszego rozwoju wydarzeń we Francji. Ich zdaniem jeśli w tych dniach nie wzrośnie przemoc to jest nadzieja na poprawę sytuacji.

Władze francuskie wyciagając wnioski z minionych dwóch tygodni nie liczą już na to, że wszystko samo się rozwiąże. W całej Francji postawiono w stan gotowości 12 tysięcy policjantów i żandarmów, blisko trzy tysiące tylko w Paryżu.

Stołeczna prefektura policji ogłosiła dziś zakaz wszelkich zgromadzeń w stolicy. Będzie obowiązywał od godziny 10 rano w sobotę do ósmej rano w niedzielę. Jest to reakcja na znalezione w internetowych blogach i rozsyłane za pomocą SMS-ów apele o wzniecanie niepokojów także w centralnych dzielnicach Paryża.

Natomiast jeszcze dziś na Polu Marsowym odbyła się demonstracja na rzecz pokoju. Wzięło w niej udział około 300 paryżan. Apelowali pod adresem rządu , by szczerze i uważnie przysłuchiwał się głosom bezrobotnej, biednej i zdesperowanej ludności z paryskich przedmieść.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Informacyjna Agencja Radiowa Polskiego Radia

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / We Francji w gotowości 12 tysięcy policjantów i żandarmów