We wtorek na GPW oczekiwany dalszy ciąg stabilizacji

Internet Securities
opublikowano: 12-12-2006, 09:03

Po poniedziałkowej spokojnej sesji, wtorkowe notowania na warszawskiej giełdzie, mogą upływać w podobnej atmosferze. Brak nowych impulsów, w tym zwłaszcza z Wall Street, jak również oczekiwanie na wieczorny komunikat po posiedzeniu amerykańskiego FOMC (stop w USA pozostaną na poziomie 5,25 proc.), będzie bowiem sprzyjać stabilizacji notowań na plusach.

Po poniedziałkowej spokojnej sesji, wtorkowe notowania na warszawskiej giełdzie, mogą upływać w podobnej atmosferze. Brak nowych impulsów, w tym zwłaszcza z Wall Street, jak również oczekiwanie na wieczorny komunikat po posiedzeniu amerykańskiego FOMC (stop w USA pozostaną na poziomie 5,25 proc.), będzie bowiem sprzyjać stabilizacji notowań na plusach.

Indeks dużych spółek zakończył wczorajszy dzień śladowym, bowiem 0,1 proc. spadkiem. Na zamknięciu miał on wartość 3389,16 pkt.

Wczoraj wzrosły akcje 113 spółek, 151 spadły, a 19 pozostały bez zmian. Najwięcej zarobili akcjonariusze Arksteel, które wzrosły o 45,09 proc. do 6,50 zł. Spółka ta jeszcze w grudniu połączy się z Point Group i od nowego roku ten nowy podmiot będzie notowany w GPW. Inwestorzy wierzą w jego przyszłość.

Po drugiej stronie barykady wczoraj znaleźli się posiadacze akcji ŁDA Invest, którzy stracili 18,67 proc.

W poniedziałek najaktywniej handlowano akcjami PKO BP (48,03 zł; -0,97 proc.), PKN Orlen (51,05 zł; +0,2 proc.) i KGHM (103,50 zł; +0,39 poc.).

Marcin R. Kiepas, analityk X-Trade Brokers DM

(ISB/ X-Trade)

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane